تبلیغات
افزایش بازدید+عکس و مطالب جنجالی از بازیگران+اخبار روز دنیا+ترفندستان سه كچل+دانلود رایگان+برنامه موبایل + ترفند موبایل

افزایش بازدید+عکس و مطالب جنجالی از بازیگران+اخبار روز دنیا+ترفندستان سه كچل+دانلود رایگان+برنامه موبایل + ترفند موبایل
بار دیگر میهنم لرزید...

 وقوع 4 زمین‌لرزه در عصر امروز در مناطق جنوبی ایران
به گزارش شفقنا، زلزله ای به بزرگی 6.1 در مقیاس امواج درونی زمین ساعت 16 و 22 دقیقه و50 ثانیه امروز در 90 کیلومتری جنوب شرق بوشهر و 16 کیلومتری کاکی و 25 کیلومتری جنوب غرب خورموج در استان بوشهر به وقوع پیوست.

دکتر مهدی زارع، معاون پژوهشی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: کانون زلزله در نزدیکی گنبد نمک جاشک و در نزدیکی روند گسل برازجان واقع است.

وی با بیان این که ژرفای زمین لرزه کمتر از 10 کیلومتر برآورد می شود، خاطرنشان کرد: پسلرزه ای نیز به بزرگی 5.4 در مقیاس امواج درونی زمین، سیزده دقیقه پس از لرزه اصلی رخ داد.

زلزله ای به بزرگی 6.1 در مقیاس امواج درونی زمین ساعتی پیش خورموج در استان بوشهر را لرزاند که بر اساس آمار اولیه تاكنون سه نفر در این زلزله جان باخته اند.

به گزارش شفقنا، زلزله ای به بزرگی 6.1 در مقیاس امواج درونی زمین ساعت 16 و 22 دقیقه و50 ثانیه امروز در 90 کیلومتری جنوب شرق بوشهر و 16 کیلومتری کاکی و 25 کیلومتری جنوب غرب خورموج در استان بوشهر به وقوع پیوست.

دکتر مهدی زارع، معاون پژوهشی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: کانون زلزله در نزدیکی گنبد نمک جاشک و در نزدیکی روند گسل برازجان واقع است.

وی با بیان این که ژرفای زمین لرزه کمتر از 10 کیلومتر برآورد می شود، خاطرنشان کرد: پسلرزه ای نیز به بزرگی 5.4 در مقیاس امواج درونی زمین، سیزده دقیقه پس از لرزه اصلی رخ داد.

اعزام 2 فروند بالگرد به مناطق زلزله

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از ترک‌خوردگی چند باب منزل در ارزیابی اولیه امدادگران خبر داد.

محمود مظفر با بیان اینکه در پی وقوع زمین‌لرزه‌های ریشتر در منطقه «کاکی» بوشهر بلافاصله پنج تیم ارزیاب به محل حادثه اعزام شدند، گفت: امدادگران مناطق «دیر»، «خورموج» و «کنگان» را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه در ارزیابی‌های اولیه، ترک‌ خوردگی چند باب منزل گزارش شد، گفت: منطقه بسیار وسیع و منازل نیز به صورت پراکنده ساخته‌ شده‌اند، اما با توجه به عمق زمین‌لرزه، احتمال خسارت کم وجود دارد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام خبر اعزام دو فروند بالگرد به منطقه زلزله‌زده، گفت: این بالگردها برای ارزیابی هوایی مناطق زلزله‌زده به محل فرستاده شده‌اند.

وقوع 4 زمین‌لرزه در عصر امروز در مناطق جنوبی ایران

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از وقوع چهار زمین‌لرزه در استان‌های فارس و بوشهر خبر داد.

حسین درخشان، با بیان اینکه در ساعت 16:22 عصر امروز زلزله‌ای به بزرگی 6.1 ریشتر منطقه «کاکی» حد فاصل بوشهر و عسلویه را لرزاند، گفت: لحظاتی بعد زلزله‌ای به بزرگی 4.8 ریشتر و در ساعت 16:35 زلزله‌ای به بزرگی 5.3 ریشتر مجددا این منطقه را لرزاند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه در این منطقه چندین روستا وجود دارد، گفت: پنج تیم عملیاتی به محل حادثه اعزام شده و پس از بررسی، اطلاعات اولیه خود را مبنی بر میزان خسارات احتمالی این زمین لرزه مخابره خواهند کرد.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر افزود: لحظاتی پیش نیز زلزله‌ای به بزرگی 4.5 ریشتر منطقه «فسا» در استان فارس را نیز لرزاند.

فرماندار دشتی: آمار اولیه جان باختگان زلزله سه نفر است

فرماندار دشتی گفت: بر اساس آمار اولیه تاكنون سه نفر در زلزله 6.1 ریشتری بوشهرجان باخته اند.

به گزارش مهر، ساعت 16 و 22 دقیقه امروز سه شنبه زمین لزره ای به بزرگی 6.1 ریشتر كاكی در استان بوشهر را لزراند.

فرماندار دشتی در گفتگو با شبکه خبر گزارش داده که بر اساس آمار اولیه  دستكم سه نفر در این زلزله جان خود را از دست داده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز در این رابطه به شبکه خبر گفت: حدود 10 هزار نفر در منطقه مذكور زندگی می كنند.

محمود مظفر ادامه داد: به دنبال وقوع این زمین لرزه تیمهای ارزیابی به محل اعزام شده و تاكنون ترك خوردگی منازل گزارش شده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر تیمهای ارزیابی در محل هستند.

زلزله ۶.۱ ریشتری آسیبی به نیروگاه اتمی بوشهر نزده است

استاندار بوشهر با اشاره به زلزله عصر امروز بوشهر گفت: نیروگاه اتمی بوشهر هیچ آسیبی ندیده و مرکز زلزله روستاهای شومبه، باغان، درویشی و کاکی در شهرستان دشتی بوده‌اند.

فریدون حسنوند در تشریح آخرین جزئیات زلزله عصر امروز در استان بوشهر، گفت: مرکز این زلزله روستاهای شومبه، باغان، درویشی و کاکی در شهرستان دشتی بوده است.

وی افزود: این زلزله در سه مرحله به بزرگای 6.1، 4.8 و 5.3 در مقیاس ریشتر بوده و تا به حال هیچ آماری از میزان خسارت وارده اعلام نشده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، استاندار بوشهر تصریح کرد: عملیات امدادرسانی آغاز شده و نیروهای بسیج، نیروی انتظامی، هلال احمر و سایر نیروهای امدادی نیز آماده و به محل اعزام شده اند.

حسنوند تاکید کرد: شورای تامین امنیت استان نیز تشکیل جلسه داده و تا یکی دو ساعت آینده جزئیات بیشتری از این حادثه اعلام خواهد شد.

وی همچنین اخبار مربوط به خسارات وارده به نیروگاه اتمی بوشهر در اثر این زلزله را تکذیب کرد و گفت: نیروگاه اتمی بوشهر با مرکز زلزله چندصد کیلومتر فاصله داشته و هیچ آسیبی به این نیروگاه نرسیده است، بنابر این اخبار منشره در این زمینه دروغ است.

لازم به ذکر است، ساعت 16:22 عصر امروز (سه شنبه 20 فروردین) زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.1 درجه در مقیاس ریشتر شهرستان دشتی از توابع استان بوشهر را لرزاند دو پس لرزه 5.3 و 4.8 ریشتری را این منطقه را لرزاند.

تشكیل ستاد بحران در استان بوشهر

معاون عمرانی استاندار بوشهر از تشكیل جلسه ستاد بحران در این استان خبر داد.

شاپور رستمی در گفتگو با شبكه خبر با بیان اینكه جلسه ستاد بحران این استان از زمان وقوع این زمین لرزه تشكیل شده، بیان كرد: به دنبال وقوع این زمین لرزه در شهرستان دشتی تمام امكانات مورد نیاز برای امدادرسانی در این منطقه بسیج شده است.

وی ادامه داد: این زمین لرزه به دلیل شدت زیادی كه داشته برخی از شهرستانها را نیز لرزانده و باعث نگرانی مردم شده است.

معاون عمرانی استاندار بوشهر اظهار داشت: با توجه به شدت زمین لرزه امكان وارد شدن خسارات جود دارد اما در حال حاضر گزارش از فرمانداری پیرامون میزان خسارات اعلام نشده است.

رستمی با بیان منطقه زلزله زده شده در 100 كیلومتری بوشهر است، گفت: این منطقه با جمعیت روستاها حدود هفت هزار نفر جمعیت دارد.

ارتباط زمین لرزه با نیروگاه اتمی کذب محض است

استاندار بوشهر گفت: در حال حاضر همه نیروهای امدادی استان بوشهر در حال کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی هستند.

فریدون حسنوند در گفتگو با مهر اظهار داشت: به منظور کمک به مناطق زلزله‌زدگان شهرستان دشتی، عملیات امداد و نجات آغاز شده و تلاش برای کمک به آسیب دیدگان این مناطق با جدیت انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر گزارشی از خسارات این زمین لرزه در دست نیست و فعلا همه تمرکز خود را برای کمک‌رسانی به این منطقه قرار داده‌ایم و پس از پایان عملیات امداد و نجات به بررسی خسارات این زمین لرزه خواهیم پرداخت.

استاندار بوشهر همچنین خاطرنشان ساخت: آمار دقیقی از تلفات این زمین‌لرزه در دست نیست.

وی در ارتباط با وضعیت نیروگاه اتمی بوشهر نیز بیان داشت: مرکز این زمین‌لرزه با نیروگاه اتمی بوشهر فاصله زیادی دارد و هیچ ارتباطی بین این زمین لرزه و نیروگاه اتمی وجود نداشته و خبرهایی که در این زمینه منتشر شده، کذب است.

این خبر مرتبا به روز می شود

انتهای پیام

www.shafaqna.com/persian
طبقه بندی: اخبار و مطالب داغ،
داغ کن - کلوب دات کام برچسب ها: 4 زمین‌لرزه، مناطق جنوبی ایران، بوشهر، کاکی، دیر، خورموج، کنگان،
[ سه شنبه 20 فروردین 1392 ] [ 08:31 ب.ظ ] [ 3کچل 3کچل ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

http://3bald.dxd.ir
عكس و مطالب داغ بازیگران
اخبار روز دنیا
بازی و نرم افزار موبایل
ترفند
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
<------------------3bald------------> Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net